Lady Gaga

23. května 2011 v 10:14 | Knedla |  Doknedlené knihy, filmy,"kultůra"
Nejsem zrovna fan hudebních videoklipů, spíš knih a filmů, a tak můj dnešní zájem o ně musel kličkovat složitou cestou.
Moje kolegyně se velice zajímala o obsah anglických písní (neodpustím si taky sem tam nějakou přeložit). Prý texty často nedávají smysl a jsou kýčovité. Když mi bylo tak dvanáct a do drápů se mi dostal první anglický slovník a text písní od Beatles, napadlo mě to samé.

OK, teď si to dávno dávníčko nemyslím. Porozumění písním vskutku závisí na porozumění sobě a lidem okolo, vždycky mají nějaký ten pocitový podtext, i když ho tam člověk hledá často horko těžko, ve spoustě nesouvislých útržků a alegorií.

Lady Gaga, na niž se ona má kolegyně zaměřila, ovšem vůbec není ''gaga'' (anglicky popletená, na větvi), i když to tak podle těch kostýmků vypadá. Její písnička Bad Romance, o kterou tu šlo, vypráví ve videoklipu jednoduchý příběh, který my starší (pokud o to vůbec stojíme), můžeme vidět se štěstím i několikrát za noc po dvaadvacáté hodině, když se rozhodneme tu noc u televize probdít. Příběh prostitutky, která se nakonec rozhodla nalákat jednoho mafiána a jako chtivá domina... s ním zatočit.

Příznivce Austina Powerse jistě potěší. ''Bath of GAGA- shark or parrot'' muhehe

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 27. května 2011 v 19:38 | Reagovat

Gagu milujú moji bratia . Ja osobne milujem jej originalitu a pár pesničiek, ale klipy žeriem . A bBad Romance je vrcholné dielo . Podľa mňa sú inak anglické texty niektoré vážne stupídne... kam sa to ženie na piesne z dielne Hapka a Horáčka, že ? A hudba je stále tá istá - Ale Gaga má texty, nad ktorými sa človek musí zamyslieť, aby ich pochopil . Najhoršie som na to bola pri Alejandro . :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama