Přiznání

10. června 2011 v 12:41
Sedím tu u toho stříbrnýho hejblátka a kolem mě jsou jen metry prázdného místa. Nikoho nezajímám, nikdo mě vlastně nepotřebuje, přesto jakmile někoho potkám a řeknu mu, že bych raději odešla, ciráty o tom, jak mě tu 'ještě' potřebují a jak je svět nebezpečnej neberou konce.

Mnohem horší bude, až přijde otec a ty metry prostoru zaplní jeho nabubřelá nálada typu 'všechno vím, i to co nevím' a 'toto je můj dům a můžu si tu dělat co chci (čili chodit ve spodkách, koukat na tebe opovržlivě a pouštět si nahlas dechovku)', prostě všechno, aby zakryl svůj ohromnej strach ze svých nedostatků a 'nepřijatelnou' bolest z životních ztrát.

Chci se taky někam ztratit, někam daleko.
Koupit si letenku do Portugalska a putovat pěšky po svých od nejzápadnějšího cípku Evropy po nejvýchodnější ostrov Asie.
Nemám prostor, ve zlatých klecích a ''musnostech'' není prostor pro roztáhnutí křídel, ale uvnitř jsme prý všichni svobodní.
A tak píšu- svobodně, a čtu a dívám se na svět- taky svobodně. Díky bohu, že alespoň tyhle dveře ven zůstavají otevřené.

Několika lidem to prý strhá srdce, až to nevydržím a půjdu, co je zajímá to mé, rozcupované na ztuhlé kousky lávy, kterému osud odpírá každý větší kousek lásky nebo jenom pouhého obdivu k bližnímu svému, hranému i nehranému.
Utíkám do fantasie, když je nejhůř.
Zítra ale utéct nemůžu, budu nucena být pouhým strojem. Zmáčknete tlačítko a ze stroje vyjdou slova: "Dobrý den."
Zmáčknete jiné a ozve se: "Co si přejete, ó můj pane, moje paní?" Celý den, až do zblbnutí.
Je to totéž, jako být mrtvá, proto jsem ten blog nazvala útržky života, a nedala mu žádnou tvář, ani svou vlastní. K čemu ve chvílích relativní svobody další tváře?

Vy, kdož víte, v jakých místech má duše v chvílích mrtva bdí, zatím uvítám Vás 'ráda' ve svém sladkém podsvětí.
A pro ty, pro něž nebudu jen hluchý Kerberos, najdu možná i pár neskutečně milých slov a možná i nestrojených úsměvů v uhrovité tváři.
Jen už nechci slyšet: "Voulez Vous.. now we're back to get some more."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama