Introvert

1. října 2011 v 19:06
Společnost je mozaika, více nez součet jejích prvků, je dynamická..
..ale já k ní sotva patřím. A cítím se tak dobře. Jsem na to zvyklá, vyrůstala jsem tak.

Čím dál častěji se ptám, na čem mi tu ještě záleží, proč neodejít hned, třeba teď?
Mám tu pár věcí, které mě tu ještě drží, zodpovědnost, srdce..
.. vlastně jsem ale mezi tím skoro jak kůl v plotě, dost nešikovný a unavený kůl v unaveném zrezlém plotě.
To je ale cena svobody. Za sílu oprostit se od vlastních dlouhodobých problémů člověk platí přilnutím k problémům druhých, nebo samotou. Ne že bych po společnosti nějak prahla, to zas ne.

Občas mě spousta lidí potká jak si povídám s židlí, televizí (to není zas tak ojedinělé u lidí, samo, televize aspoň mluví, i když málokdy odpovídá), knihou (ta vlastně taky tak nějak mluví) nebo na dálku s kýmkoliv, kdo tu není. No jo, vedu dlouhý vnitřní rozhovory s nepřítomnejma lidma, ale nikdy s těma mrtvýma, těm dopřávám klid.
No baže vím, že tu nejsou, ale občas snad kdekdo ventiluje přebytečné pocity utrousením poznámky- "Fjů", "Teda!", nebo "Hustý!" nebo "Proč?!", aniž by potřeboval být někým vyslyšen. A ty rozhovory dost pomáhají ujasnit si, co jim řeknu příště, až je potkám, nebo se zklidním a vlastně jim pak neřeknu nic.
Stejný je to vlastně i s blogem. Kdybych chtěla, aby to nutně někdo četl, snažila bych se víc. Například bych sem začala dávat fotky nejrůznějších zpěvaček a hereček, nebo psát ty nejnechutnější příběhy, dávat sem fotky a .. ne, to dělají extroverti, jejichž blogy obdivuju a ráda navštěvuju.

Ale i když vnitřně toužím po společnosti, taky nevím, co bych si s ní počala. Je to občas začarovanej kruh, zvlášť, když mám období, kdy sháním "přátele" kde se dá. Oni nakonec beztak brzo přijdou na to, že udržovat vztahy je pro mě moc vyčerpávající, že jim moc nepomůžu, svý problémy si řeším vnitřně sama, a vlastně dohromady nemáme proč..

Hele, kdyby mě někdo přece jenom telepaticky slyšel, tak se moc omlouvám. Hrozně ráda se s lidma ve svý hlavě hádám. Nevinný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama