Rohy

18. ledna 2012 v 20:24 | Knedla |  Šupinatá kniha
To, co mám ráda, bývá také občas vzácné. Možná proto, že kdyby toho bylo příliš, mohla bysom sa štěstím zbláznit. Za věcmi, po kterých mé srdce touží, vyrážím do příběhů, to bude důvod, proč si vůbec nemohu dovolit považovat se za normálního člověka. Zcela spokojeně párkrát denně zaručeně bývám šťastná jako štěně.

Pánové ve starokouzelnických hávech se konečně přestali uklánět a plýtvat superlativy a přestali se divit mému podivnému oblečení. Jeden z nich dokonce chvíli odvracel hlavu a stínil si paží obličej, jako by si při jaderném výbuchu zapomněl nasadit brýle, než ho přes zmíněnou ruku ten druhý vpravo plesknul. Pak mě požádal řečí, která neměla daleko k třepotání motýlých křídel: "Prosím, vezmi si svůj plášť a zbroj a následuj nás, bude nám ctí, přijmout tě jako hosta v našem skromném příbytku."
Po dalších cirátech- šlo hlavně o uklánění a úkroky po stranách mé pomyslné cesty, aby bylo jasno kudy mám kráčet, takový špalír ve dvou-- a mých snahách nepřišlápnout tomu staršímu vous, který si v rozčílení zapomněl smotat do rukou, jsme dorazili pod pinie do příjemného chládku.
Neustále mleli hubou, velká úcta a uctivé uvítání a kdesi cosi. Došlo mi, že pro ně jsem něco jako posvátná věc, spíš nástroj, než člověk.
V mdlobách, které se mi začínaly míhat před očima jako hejno komárů, bude scéna vypadat asi takhle. Jo! Přesně takhle to vypadá, když kráčíte pouští v pyžamu a županu, s tavícími se pantoflemi na nohou k nedalekému piniovému háji, je Vám horko, jazyk se lepí na patro, Vy se konečně za bezúčelné asistence dvou divných arabů dobelháte k té divné postavě a všimnete si té divné kozy vedle ní a ...
..a ta koza řekne do Vaší hlavy: "Nazdar sličný rytíři Jiří. Dejte mu něco k pití, než se převleče, nebo tady omdlí!" ..a oni se jí poklonkují, odpoví: "Ano Merline.", a hned začnou šátrat ve vnitřních kapsách svých rouch mezi tou spoustou jedovatě vypadajících lahviček..
A tak ležím v mdlobách.
Probouzím se koňmo, totiž kozmo, ani nevím, čím to, že nespadnu.
"Kde to sem." huhlám, a zjišťuju, že mám na pyžamu arabské oblečení, župan stočený okolo přilby pod ním na koze, jenom peří vykukuje. Vedro je pořád, ale snesitelné, těžká látka i přes svou černou barvu nepropouští ani slunce, ani jeho teplo. Jen podle žhavého svitu písku, který občas prosvitne pod kozím tělem vím, že je pořád den, jen jestli je to pořád ten samý.. samý který vlastně?
"Sinaj, míříme k Mojžíšovu prameni a dál k Avalonu. Jsem kozel šroubový, žádná koza, říkej mi Merlin. Od teď jsi Jiří- rytíř Jiří- a já jsem pro tebe kůň, jasné?!", zamekotalo zvíře zadýchaně.
"Cože?", tohle nebude laciný trik, ani těžké halucinace, blížím se pomalu ale jistě k těžkému jádru reality a výbuch poznání je na dosah.
"Co je za rok?!"
"Musíš tak křičet? Já vím, že ti tu nikdo nerozumí, ale takhle se mě brzo začnou vyptávat, jestli jsem si náhodou nesplet rytíře s prorokem pouště. Je sedmsetaněco, tady se na tom snad nikdy neshodnou. K tvým příštím otázkám: ne nejmenuješ se Jiří, já vím. Avalon není v Anglii. A zavři pusu, šetři tekutinama, než tam budem můžem si nabrat vodu leda tak z pramene hořkosti. Odkryj loktušku a podívej vpravo, vidíš, to je Hořké moře."

Otázky pro spolucestující: co je za ohnutými rožky? .. bude odhaleno v neděli.
možnosti: a)dinosaurus b)veverka c)jiný ocasatý plaz, ale rýmuje se to

speciál otázka: Co je to oranžové před kozlem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 18. ledna 2012 v 20:31 | Reagovat

Tak to jsi mě docela pobavila, hlavně některými frázemi ;-) Opravdu píšeš poutavě a tak nějak legračně - samozřejmě je to jedině dobře, protože když se někdo v pět seti slovech zabývá jednou nesmyslnou větou, to moc poutavé není. Takhle mě to alespoň neodradí :-P
Obrázky (kresby) jsou pěkné ;-)

Mimochodem, v anketě hlasuji pro první možnost ;-)

2 Knedla Knedla | 18. ledna 2012 v 23:07 | Reagovat

Omlouvám se za ty štrapáce s Mrtvým a Hořkým mořem, trochu jsem v nich dneska plavala :-(

3 Janinka Janinka | Web | 19. ledna 2012 v 13:18 | Reagovat

Krásné obrázky, jen, proč je ten první naležato?
Co je za rožky fakt nevím, ale na zemi je stoprocentně chillipaprička :-D.

4 Vendy Vendy | Web | 19. ledna 2012 v 23:46 | Reagovat

Tohle byla dost ulítlá povídka, trochu mi to připomnělo styl bissazioa. (Viděla jsem to u Le fille Ash a bylo to kouzelně ztřeštěné).
K tomu zajímavé obrázky, malovala a kreslila jsi ty sama?
To kozlaté zvíře je perfektní. Líbí se mi jeho designově parádně vyvedené šroubovité rohy (ale nechtěla bych být těmi rohy potrkaná...) :-D
I druhý obrázek je zajímavý a zvířátka jsou velmi živá. Ve smyslu, věrohodná.
Co je na té zemi? Napadl mě kousek přetržené stužky do vlasů, ale zdá se mi, že odpověď Janinky je výstižnější. Chillipaprička, to by mohlo být ono... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama