Tři symfonie romantiky

13. května 2012 v 19:40 | Knedla |  Doknedlené knihy, filmy,"kultůra"

Knížka vlastně není moje, dostala ji k narozeninám ségra.. ode mě.
Začetla jsem se do ní hned po ní a překousala nezáživnější půlku. Když pominu, že autorka chvílemi netuší, jak staří jsou její hrdinové, že kniha slibuje spoustu soubojů a napětí, které ale ve výsledku zabírají pár větiček (autorkou je přece žena, plané sliby propagátorů, ts), není to tuctová kniha ani v nejmenším.

O třech symfoniích romantiky píšu proto, že při čtení knihy mi vždy příběh hraje na jinou notu v mé vzdálené mysli, běží mi hlavou jako písnička v nějakých relaxačních brýlích s efekty barev, nových míst, děje. Při čtení inspirovaných knih (jak už to bývá v dnešní době, my nekopírujeme, my se inspirujeme) jsou to i vzpomínky na příběhy podobné, inspirované knihou a ty, kterými se inspirovala kniha, co mi táhnou hlavou.
TAHLE kniha hraje v mé hlavě hned trojitou symfonii- Princezna Nevěsta (vysmátá romantická pohádka, ještě z těch starších a milejších) a literatura a film inspirované dálným východem, japonskou a čínskou kulturou (ta s Jackiem Chenem i ta s Gejšou).
Pozornému čtenáři totiž neujde, že jde o zrcadlový odraz čínskojaponských prvků, map a možná i dějin :-)

Jo.. a o čem vlastně je. Sňatek princezny Tashi a prince Ramila má oběma zemím pomoci k úspěšnému spojenectví a vítězství nad společným nepřítelem. Mladí lidé mají ale oba proti sňatku z rozumu velké výhrady, dokud je samozřejmě (v tomhle kniha "kupodivu" nezklame) nepolapí oba nepřítel. Čekejte popisy exotických prostor, oděvů, srovnávání několika cizích kultur a samozřejmě mírnost romantické dívčí četby. Oddychová jarní literatura.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 14. května 2012 v 10:44 | Reagovat

Ech, to nebude šálek mojí kávy. Takže já si půjdu jarně oddychnout u LEGO Star Wars :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama