Konec pauzy

18. listopadu 2012 v 18:35 | Knedla

Znamená láska..

.. plnit přání milovaných lidí? Pokud ano, pak stačí být milována, aby mi moje přání byla splněna. Má to samozřejmě dva háčky- je známo a je správně, že lidé, kteří mě milují, očekávají ode mě totéž, a že to, co si přejeme, není vždy tím, co potřebujeme. Dávám ráda dobrý pozor na to, co si přeju. Když se to nesplní, nebo zjistím, že nemám na to, to dokázat, budu pouze zklamaná. Horší je to s tím, co se stane a nedá se odestát.

.. že svá přání automaticky přenášíme na milovaného člověka (dále jen MČ :D ). Ano, MČ je dokonalejší a zvládne tudíž i pro nás nemožné. Je to kůň, je nádherný a má větší hlavu. Horší je, když shledáme, že naše očekávání splnit nemůže nebo nechce a v našich očích se zmenší na pouhého psa. Pánové a Dámy, nechť prosím prostý člověk zůstane člověkem se všemi svými omezeními a nenalezenými potenciály, moc prosím.

A tak jsem stále tak trochu sama. Bez lásky? Nikoliv, tu mám pořád na očích. I když nestojí přede mnou, nebo se mi staví na odiv až příliš a já mám jehly žárlivosti ve spáncích. Do mého vyčerpaného srdce, tam jí ovšem mnoho nezavítá, a tak jen krátkozrace kouká, kde jsou ty velké slibované odměny a občas o nějakou zaprosí. Nemám v těle moc buněk přivyklých na lásku, ale láska je o vazbách a mostech a bez nich je těžké žít.
Ale být milovaný znamená také "být na roztrhání" a "být spoutaný", a tak šetřím mosty do měst, hledám raději prameny a brody a skládám roztroušené stránky příběhů a nějaké ty verše. Žiju život v útržcích, barevných a vířících, zklamání i radosti, city i bezvětří, sady a zahrady střídají vůně a roční období, člověk střídá šaty, práci a odpočinek a skupinky jiných lidí, nejsem stroj, i s láskou bych se z jednotvárnosti pominula.
S vlastními chybami mám dost problémů, pročež občas nemám čas řešit cizí potíže a semtam nějaký přenesu na jiného člověka... a občas neradostně přijmu ten jeho, protože v tom je kód přátelství a přátelství je jen jiný název pro lásku.
Jestli se někdo snaží najít mezi slovy "přátelství" a "láska" faktory pro rozdělení citových a citově-sexuálních vztahů, ať si laskavě prosím najde slova jiná, mně už ta slizká dvojznačnost leze krkem jak Pepíkovi krupičná kaše bez mlíka. Já bych kromě patetických slov "velká láska" použila i starší verzi "velké milování".Konec pauzy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 18. listopadu 2012 v 18:43 | Reagovat

Co se stane a nedá se odestát?
Hm, Knedlo zajímavý článek, v hodně věcech máš pravdu. ;-)

2 Vendy Vendy | Web | 18. listopadu 2012 v 21:26 | Reagovat

Knedlíčku, vítej zpátky!
Koukám, že v tvém životě bylo poněkud rušno a nálezy a ztráty se střídají jak na běžícím pásu.
Ráda bych ti řekla - bude líp! A třeba opravdu bude.
Ale co stoprocentně vím - nějak to dopadne. Vždycky všechno nějak dopadne...
A kdoví, třeba i nějaká láska ti vstoupí do cesty. Nebude letní, bude zimní. Možná bude silvestrovská.
Jsem moc ráda, že jsi zpět. Chválím též příjemný nový kabátek blogu, hřejivě podzimní. 8-)

3 Vendy Vendy | Web | 18. listopadu 2012 v 21:27 | Reagovat

P.S. tvoje povídání tady mi už docela chybělo! ;-)  8-)

4 Janinka Janinka | Web | 19. listopadu 2012 v 8:52 | Reagovat

Ona žije!!! Hurá, vítej zpátky :-D!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama