Milujeme čaroděje

25. listopadu 2012 v 20:31 | Knedla |  Příruční seznam známých postav

Ne, že bych tím chtěla říct, že je nutně milujeme všichni a už vůbec ne všechny, ale v oblibě přece jsou, no ne?

Takže MalDaMOČ je to kouzelné slovo- Malá databáze mých oblíbených čarodějů, a budou přibývat, ejchuchů! ..abecedně, ať nežárlí.

.....B..........
Balthazar a jeho učedník Dave (Čarodějův učeň, Disney, předlohou byla novela Jamese Pontiho)


Belgarath (čaroděj, který fascinoval hned dva autory zároveň: Davida Carrolla Eddingse a jeho ženu Leigh Eddingsovou)

....E.....

Eragon a jeho drak Safira, jeho brácha Murtagh se svým drakem Thornem ,Brom (Knihy Odkazu dračích jezdců od Christophera Paolliniho a jeden dosafírova laděný film, jestli Vám přijde jméno Safira moc něžné a barevné, možná byste měli rozkládat: Sa-Fear-a.. posvátná hrůza v překladu ;)

.......G.............

Gandalf (J.R.R. Tolkien a jeho slavné knihy, nesmí chybět snad při žádné speciální veselé příležitosti mezi VelkoBritským lidem)

.........H..........

Harry Potter a jeho přátelé Ron a Hermiona, Brumbál (Dumbledore je spíš tím Gandalfem, co tluče na dveře- připomíná ilustrace s Merlinem od fr. Ilustrátora Gustava Doreho a že si mám poklepat na hlavu, když nemám poblíž dřevo- viz. Angl. význam slova 'dumb'; autorem jeho fotky jsou Adminky), profa Snape a ostatní nezapomenutelní hrdinové příběhu o nich (novověké symboly Velké Británie od J.K. Rowlingové)

.........M............
Merlin (Slavný nekonečnonásobně, jeden ze symbolů Velké Británie, okouzlující byl obzvláště v knihách paní Susan M. Cooperové- The Dark is rising i ve filmovém podání ale bohužel bez vousů, hlavní hrdina je tu mladý čaroděj Will Stanton, krátkou roli měl v Čarodějově učni a solo roli v megakarátech dalších příběhů.. a je pravzorem všech vousatých čarodějů)

........K...........
Kvothe alias Kode (nový známý hrdina od dalšího literárního vysokoškolského profesora hned po panu Tolkienovi- Patricka Rothfusse, jelikož jde o američana, doufám v brzké filmové zpracování a to bude pane teprve "nářez", protože už teď konkuruje v rukou fankreslířů všem japonským an., a jestli si udrží příběh svá knižní překvapení i ve filmu.. :-* )

..........N..........
Nikdys a jeho učedník Konyvran (knihy autorky Sarah Prineasové těší hlavně nejmladší)

......O......

Ostatní jim podobní:

Peter Pan (ne toliko označovaný za čaroděje, jako spíše za velitele, zdrojem jeho magie je rozmarná víla Cink)

Daniel Jackson (Hvězdná brána, ten čaroval lidem s rozumem skoro pořád)

Elfové (co elf, to kouzelník, mág a čaroděj jakékoliv velikosti)

Abhorsenové a králové z knih Gartha Nixe, i když tam hrají prim kouzelnice ženského pohlaví

Černovlasý hrdina Richard a jeho průvodci z nedokončeného seriálu nazvaného prostě Legend of The Seeker- Legenda o Hledači, hodlám se na něj brzo po letech rozpomenout a kouknout se tomu na kořen zubu O_o
Jo, je to vážně zub. Ne, je to kořen. Ale je příšerně zkažený. Ne, víckrát ne, díky. Tu záškodnickou fantasy už nechci ani vidět, podobně jako jí podobné. Ačkoliv vysvětluje, proč oslové lichotící červeným dračicím nebývají tak lehce sežráni.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miloslava Miloslava | Web | 25. listopadu 2012 v 20:59 | Reagovat

Kočičko,tak já,aby jsi neřekla píši dobré slovo.
Za prvé,tyto ukázky mě nic neříkají,na to jsem již ,,postarší babča,,ale žil v tom vnuk,až se mu kouřilo z hlavy,hlavně,když jsem se zeptala co chce koupit na narozky,tak jednoduchá odpověď- Heryho Potra a já jednou z toho udělala Heryho Fotra a to bylo řečiček,že tomu nerozumím,nechala jsem ho při tom.Vždyť s ním ,,mlátí,,puberta o chodník,,Dobré slovo?díky za radu ke kytičce,kočičko.pa a hezký týden :-)  :-D

2 Knedla Knedla | 25. listopadu 2012 v 21:05 | Reagovat

[1]: Jak nerozumíš, vždyť jsi tomu právě napsala další parodii, to on tomu nerozumí, holoubátko :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama